Zpěvák, který se proslavil v první řadě Superstar, a oblíbený muzikálový herec Tomáš Savka právě oslavil své 30. narozeniny.  Toto své životní jubileum se rozhodl oslavit se svými fanoušky na swingovém miniturné po 3 českých městech – Brně, Pardubicích a České Lípě. Díky soutěži s Ticketon.cz se můžete s oblíbeným zpěvákem také osobně setkat!

Nejznámější české a světové melodie Tomáš Savka divákům představí za doprovodu smyčcového kvarteta, jazzového tria a muzikálových zpěvaček Radky Fišarové a Markéty Procházkové. “Tahle muzika se dá hrát třeba jen s jedním pianistou, s jedním jazzovým kytaristou nebo jazzovým triem. A můžeme přizvat smyčcový kvartet, dechovou sekci, případně skončit u celého big bandu či smyčcového orchestru. Lze si ji zkrátka představit v různém nástrojovém obsazení, ale podstatné je, že stále půjde o tu hudbu, kterou máme rádi, jen bude pokaždé jinak znít. My nestavíme program pro velké sály, tudíž mi bohatě postačí tři výborní jazzoví hráči a k nim zmíněný smyčcový kvartet. Už jsme si tuhle spolupráci vyzkoušeli na koncertě v Semaforu a musím říct, že jsme s výsledkem byli moc spokojení,” říká o aranžmá narozeninových koncertů sám zpěvák.

Repertoár bude sestaven napůl z českých a napůl z amerických swingových písní. Z těch českých zazní skladby, které hudební fanoušci znají v podání Karla Hály, Karla Černocha nebo Waldemara Matušky. V angličtině pak návštěvníci koncertu uslyší hity Paula Anky, Franka Sinatry nebo Sammy Davise juniora.

 

Pro mnohé může být spojení Tomáše Savky a swingu překvapením, ne však pro ty, kteří jeho kariéru sledují delší dobu. “Moje láska k téhle muzice opravdu není žádná novinka. Vždyť i v SuperStar jsem se nejlépe cítil právě v kole věnovaném swingu. Když jsem dozpíval Mackieho Messera, Ondra Soukup mi tenkrát řekl: ‘Ty jsi tu jediný, kdo swinguje.’ Já se té muziky držím, nikdy mě nepřestala bavit. Podle mého názoru jde o jeden z nejdokonalejších hudebních žánrů vůbec,” říká čerstvě třicetiletý zpěvák a srdečně zve fanoušky na některý ze tří narozeninových koncertů.

Setkejte se s Tomášem Savkou

Zakupte vstupenku na některý z koncertů v předprodeji na Ticketon.cz a vyhrajte setkání s Tomášem Savkou! Pro každý koncert bude vylosován šťastlivec, který vyhraje setkání se zpěvákem v zákulisí koncertu.

Nyní akce: při zadání slevového kódu SLEVA50% získáte 50 % slevu!

 

Share on FacebookShare on Twitter
Share via email Share

Diskuze je uzavřena.