Inscenace La Putyka si svým netradičním pojetím získala diváky již od své premiéry v roce 2009. V pojetí nového cirkusu kombinuje akrobacii, tanec, loutky, hudbu, dočkáme se i bojového umění wu-shu. Po několikaměsíční odmlce se La Putyka vrací do prostředí pražské La Fabriky, kde diváky čeká několik červencových představení.

I když se tvůrci inspirovali francouzským novým cirkusem, je tohle představení přeci jen jiné. “Francií jako kolébkou nového cirkusu se samozřejmě inspirujeme, ale tak, jako mají Francouzi víno, tak mají Češi pivo. Naše inscenace proto vychází z českých reálií hospodského života. Je to hospodský nový cirkus,” přibližuje tento projekt principál Rostislav Novák.

Kombinace všemožných uměleckých disciplín od počátku nadchla nejen publikum, ale také odbornou veřejnost. La Putyka získala například Cenu diváka festivalu „Young for Young“, Cenu festivalu Next Wave, Cenu Sazky a divadelních novin 2009 a stala se také Divadelní inscenací roku 2009. Na začátku přitom stojí nadšení jejích tvůrců. “Když se inscenace původně připravovala, vůbec jsme netušili, jestli dojde k premiéře. Byl to sen Rosti Nováka, vrátit se k rodinným kořenům. Seděli jsme na kafi na festivalu v Edinburghu, měli za sebou inscenaci 8 – polib prdel kosům a jen tak plácali. No a Rosťa se rozpovídal o novém cirkusu. Tím vznikl nápad umístit děj do české hospody, i proto abychom omluvili nedokonalost akrobatických čísel. A pak to najednou vzniklo, číslo po čísle a do toho vpadla Lenka Vágnerová a kluci Honza Maxián, Kuba Prachař a Vojta Dyk a mnoho jiných. To byla čirá radost,” říká jeden z režisérů Lukáš Trpišovský.

O La Putyce se od počátku říká, že diváci nemají šanci ani na chvíli vydechnout a přestat se bavit. “Ta naše radost ze zkoušení se přenesla na inscenaci a diváci to cítí. Myslím si, že se to doteď nevytratilo. Ten duch radosti z pohybu a z radosti z humoru a z léta a z divákům, to všechno tam je,” potvrzuje Trpišovský, polovina úspěšného režijního tandemu SKUTR.

A právě nyní máte možnost prožít tuto radost přímo v hledišti holešovické La Fabriky. Vybrat si můžete ze 4 termínů – 23. až 26. července, vstupenky stojí 480,- Kč. Lukáš Trpišovský slibuje, že inscenace neztratila nic ze svého lesku: “Na divadle je krásné, že je stále živé, že se odehrává tady a teď. Takže každé představení je jiné. Samozřejmě někteří lidé přišli a jiní odešli, ale v zásadě se na té poezii nic nezměnilo. Myslím, že máme stejný smysl pro vtip a pointu situace a že nám na tom neubralo nic ze současné politické situace, která nám občas leze do našich životů.

La Putyka – 23. července, 19.30

La Putyka – 24. července, 19.30

La Putyka – 25. července, 19.30

La Putyka – 26. července, 19.30

Share on FacebookShare on Twitter
Share via email Share

Diskuze je uzavřena.