Jan Budař není jen herec oceněný čtyřmi Českými lvy, scénárista a režisér, ale také hudebník. Právě v roli zěváka a pianisty se představí 28. listopadu v brněnském Mersey Music Clubu se svým repertoárem písniček balancujících mezi folkem, šansonem, jazzem a rockem a v textovém rozptylu od banalit, přes recese až po balady.

Jako hudebník má za Jan Budař na svém kontě 4 alba, nespočet koncertních vystoupení ale také třeba natáčení klipu uprostřed pražské magistrály za plného provozu.

V brněnském Mersey s Vámi vystoupí kytarista Roman Jedlička, máte radši koncerty takto ve dvou nebo s celou kapelou, kdy je Vás „plné pódium“?
Obě verze mají své kouzlo. S kapelou je to větší rokenrol a ve dvou zase citlivější a více improvizovaný večer. Obě verze mám rád a obě jsou zajímavou formou pro mé písně.

Uslyší návštěvníci koncertu jen písničky z desky Lehce probuzený, nebo se můžou těšit i na starší kousky?
Můžou se určitě těšit i na starší kousky a taky na zbrusu nové písně. V Mersey bude mít například brněnskou premiéru píseň plná naděje a svobody: “Prosím, jenom mi připomeň, že všechno smysl má”.

V létě jste vystoupil po boku Vojty Dyka, Matěje Rupperta nebo Zuzany Stivínové na open air koncertu Noc na Karlštejně, který bude vysílat Česká televize. Jak na tento večer vzpomínáte?
S láskou a radostí! Byl to výjimečný večer a je mi ctí, zme jsem mohl být u toho!


A na závěr, ‚těšíte se už zase na Ježíška‘ ?
Ano, těším se už zase na Ježíška. A taky se těším na 11. prosince, kdy bude mít na idnes.cz a youtube premiéru náš nový klip – “Šťastná (narozeninová), který věnujeme všem ženám, které kdy miloval Ježíš Kristus. Máme štěstí, že už se o tom smí mluvit

Přijměte naše pozvání na koncert Jana Budaře 28. 11. v brněnském Mersey Music Clubu.

 

 

Share on FacebookShare on Twitter
Share via email Share

Diskuze je uzavřena.