Dvoudenní otevřený festival technologií, nápadů a inspirace. iCON Prague 2014 bude větší než ten loňský a na konci března – přesně o víkendu 22 až 23. března, se rozjede opět v dejvické Národní technické knihovně. Celou akcí se jako tenká nit potáhne téma změny života k lepšímu, a to především pomocí technologií.

Pro návštěvníky bude připraveno “tržiště senzací” neboli iCON Expo, kde budou k vidění i osahání Apple novinky, ale i vychytávky k iPhonům a iPodům, o kterých zatím třeba jenom četli. V rámci bloku iCON Mánie bude moci každý návštěvník načerpat plno inspirace, tipů a triků na práci se svým chytrým, především Apple zařízením.

K tomu všemu se při bloudění po čistě designové knihovně přidají ještě další atrakce jako třeba výstava iPhone fotografií. “Nově jsme ale do programu zapojili i praktické zkušenosti se stále populárnějšími měřícími náramky a dalšími zařízeními pro sledování svého těla, Quantified Self” vysvětlují Ondřej Sobička, Petr Mára a Jasna Sýkorová, zakladatelé festivalu iCON.

Konference plná hvězd

To všechno bude zadarmo. Vedle toho ale proběhne konference plná velkých témat. Poprvé v Česku vystoupí Chris Griffiths, jeden z nejerudovanějších školitelů konceptu myšlenkových map. Chris představí nejen základy tvorby myšlenkových map, ale i to, jak je úspěšně zapojit v praxi.

Myšlenkové mapy slaví letos čtyřicáté narozeniny a za čtyři dekády jich vznikly miliony. Díky aplikacím a novým technologiím se z nich ale stává naprosto skvělý nástroj nejen pro utřídění myšlenek, ale i týmovou práci a řízení projektů. Chris Griffiths byl u toho s Tony Buzanem, když fenomén myšlenkových map vznikal. A teď je hlavním hybatelem jejich rozšíření i do byznysu – od velkých korporací, po malé nezávislé týmy, které potřebují být kreativní, ale efektivní zároveň,” říká Jasna Sýkorová.

Na myšlenkové mapy naváže v sobotu odpoledne druhý velký blok s krycím názvem Lifehacking, tedy zlepšování života pomocí technologií. Všichni s hlavou otevřenou mohou v tomto bloku přednášek získat neuvěřitelné množství inspirace pro organizaci času, zapojení technologií do běžného života nebo třeba jen pro lepší prezentaci svých nápadů.

Neděle potěší hlavně fanoušky Apple

Neděle bude určena především fanouškům Apple. Všechno, co dokáží do života nebo do světa malého i velkého byznysu přinést přístroje s nakousnutým jablkem. iCON Life je ideálním prostředím pro komunitu Apple fanoušků a uživatelů.

Jednotliví vystupující se totiž podělí o své praktické zkušenosti s používáním Apple produktů. “Pozvali jsme například Apple trenérku ze Španělska Danielu Rubio, která je jednou z největších evropských expertek na Voiceover a celkově ovládání hlasem. Navíc dokáže skvěle prezentovat,”dodává Sýkorová. To je právě výhodou iCONference – všichni přednášející vědí, o čem mluví a o svoje zkušenosti se dokáží podělit fantastickou formou. Mezi další řečníky patří vizionář Patrick Zandl, iphonefotograf Tomáš Tesař nebo knižní vydavatel Tomáš Baránek.

Pořídit si můžete jak vstupenku na vybraný blok, tak také na všechny 4 bloky dohromady se slevou 1000 Kč.

Zdroj: http://blog.iconprague.com/

Share on FacebookShare on Twitter
Share via email Share

Diskuze je uzavřena.