Na přelomu listopadu a prosince se v Praze uskuteční již druhý ročník zcela výjimečné prodejní výstavy uměleckých panenek, loutek a medvídků Doll Prague 2013. Výstava bude probíhat v prostorách Michnova paláce a Tyršova domu na pražském Újezdě, kde své umění představí vystavovatelé z celého světa.

Umělecké panenky jsou unikátním projektem sdružujícím umělce různých národností, které spojuje především cit pro umění, krásu a smysl pro detail. „Panenky jsou v tomto případě pojímány nikoli jako hračky, ale jako opravdové umění, které po celém světě sdružuje prestižní umělce a autory, statisíce sběratelů a obdivovatelů. Největší tradici má toto umění ve Spojených státech amerických a státech bývalého Sovětského svazu, pozadu nezůstává ani západní Evropa. Byla by škoda, kdyby Česká republika zůstala stranou dění a proto jsme se rozhodli tuto výstavu zopakovat ve dnech 29. listopadu až 1. prosince 2013 a věříme, že se nám podaří zrealizovat i mnoho dalších ročníků,“ říká za organizátory akce Bohdana Klátilová z občanského sdružení ART CZ.

Každá z panenek je jedinečným uměleckým dílem. Svou osobitostí si panenky každým dnem získávají tisíce příznivců, kteří se stávají jejich vášnivými sběrateli, a tak vznikají unikátní soukromé sběratelské kolekce, z nichž některé bude možno zhlédnout právě na pražské výstavě. Kromě samotné výstavy budete moci navštívit i nově otevřenou panenkovou galerii v ulici Dlouhá 26, jež je u nás první svého druhu. Zde si můžete prohlédnout stálou expozici od známých tvůrců jako je izraelská autorka Elena Kunin či velmi populární Laura Scttolini, která vyrábí panenky pro hvězdy jako je Demi Moore či Celine Dion.

K tzv. panenkovým velmocím patří, jak již bylo zmíněno Spojené státy americké, kde stejně jako v Rusku či Japonsku dochází v posledních letech k největšímu boomu. Panenky se stávají velmi žádaným artiklem s vysokou uměleckou hodnotou. Mezi nejznámější sběratele těchto skvostů patří Demi Moore, Marie Osmond, Richard Simmons, Anita Pointer, Courtney Love, Annette Funicello, Britney Spears či John Wayne. “Jednou z mých nejoblíbenějších sběratelek je samozřejmě Demi Moore – velmi známá americká herečka. Sbírání uměleckých panenek se věnuje již dlouhou dobu. Její sbírka obsahuje 3 000 uměleckých panenek a je pojištěna na částku 2 miliony dolarů. Sběratelka vlastní dům, který je věnovaný právě jejím panenkám“ dodává Bohdana Klátilová.

Kromě výstavy bude pro návštěvníky připravena celá řada doprovodných akcí. Těm nejmenším budou věnovány speciální workshopy zaměřené na ruční výrobu panenek a medvídků, které doplní i prodejní výstava populárních a originálních medvídků Teddy Bears. V prostorách výstavy si návštěvníci budou moci zakoupit zajímavé šperky, kabelky a jiné autorské doplňky přímo od výtvarníků „Zájemcům již dnes nabízíme možnost přihlásit se k účasti na kurzech pod vedením známých umělců, jejichž prostřednictvím budou moci nahlédnout do tajů výroby těchto unikátních děl.“ doplňuje informace Bohdana Klátilová.

Proto neváhejte a vydejte se první adventní víkend na Doll Prague 2013 s celou rodinou!

 

koupit-vstupenky

 

Share on FacebookShare on Twitter
Share via email Share

Diskuze je uzavřena.