Už 13. ročník čeká Cultural Reggae Vibez v Hořicích, festival zaměřený na reggae, dub, dancehall, world music, raggajungle apod. Festival je jedinečný svojí atmosférou, kterou skvěle podtrhává prostředí bývalého pískovcového lomu U sv. Josefa. Každý rok se snaží návštěvníkům nabídnout nejen známá jména, ale i kapely nebo projekty, které v České republice vystupovaly poprvé.

Dorazí legendy Zion Train Sound System

Po dvou letech se do Hořic vracejí legendy dubové scény v Evropě Zion Train Sound System. Zion Train vznikli v roce 1990 ve Velké Británii. Patří k průkopníkům dubové a roots reggae scény v Evropě. V roce 2007 vydali své vůbec nejúspěšnější album „Live as One“, které dostalo prestižní cenu Jamajské Reggae Grammy za „Nejlepší dubové album“. Toto album sklízí velké úspěchy po celém světě a otevírá brány na největší festivaly planety.

V roce 2009 vydávají další album „Live as One Remixed“ Jak říkají samy Zion Train: „Album bylo remixované s fantazií, kvalitou a hloubkou a stejně smýšlejícími hudebníky, což přináší úžasné výsledky“. S návazností na „Live as One“ bylo v říjnu 2011 vydáno album „State of Mind“, které taktéž sklízelo skvělé recenze. Zion Train také vydali souhrn toho nejlepšího pod názvem ‘The Very Best of Zion Train – Dub Revolutionaries’ na uznávaném labelu Nascente.

Další skvělá jména

V Hořicích ale uslyšíte i další skvělá jména! Na Main stage zahrají: Zion Train Sound System (UK), Mašta Bašta (Serbia), Chong X (Peru), Mr. Williamz (UK), Medial Banana (SK), Sto Zvířat, Babalet, Dub Artilery, Trio de Janeiro, Tam Tam Orchestra – Tam Tam Batucada, Rastafidli Orkestra, Ska´N´Daal music ensemble, Rybydub, Larika, DJ Ba2s (ex. Chaozz) & Afarastafa a Babylon Rocker.

Nezapomeňte: to nejlepší z reggae, dub, dancehall a world music uslyšíte tento víkend na Cultural Reggae Vibez!

Share on FacebookShare on Twitter
Share via email Share

Diskuze je uzavřena.