Už tuto sobotu přivítá letňanské výstaviště milovníky automobilů, začíná totiž Prague Car Festival 2013. Vedle sportovních a upravených automobilů se můžou návštěvníci těšit na opravdu bohatý program. Co vše na vás čeká, pokud o víkendu do pražských Letňan vyrazíte, nám prozradil pořadatel festivalu Martin Apeltauer.

Jaká budou největší lákadla z řad vystavených vozidel?
Návštěvníci jistě ocení ojedinělé představení vozu Ford Fiesta WRC, jezdce Martina Prokopa, které bude jeho premiérou na podobné akci v ČR. Dále je složité jmenovat konkrétní modely, ale v každém případě se představí velké množství supersportů, nádherné klasické ameriky, značka Škoda bude zastoupena řadou vozidel v rozmezí mnoha desítek let, a tuningová scéna nabídne více než sto nejlepších vozů z České republiky, Maďarska, Polska, Slovenska a Rakouska. Závodní speciály budou také prezentovat zástupci Czech Drift Series a vysokoškolské projekty formulových vozů z ČVUT a ČZU.

Součástí programu budou také soutěže krásy, na co se mohou lidé těšit v souvislosti s nimi?
Klasická soutěž miss s modní přehlídkou a dalšími vstupy dvanácti dívek se bude konat v sobotu odpoledne jako finále Miss léta. Finále soutěže Czech Driver Girl bude také v sobotu, ale v podvečer, a zde se představí dívky, které celý rok bojovaly o finále v různých zábavných motoristických disciplínách. Soutěž pro návštěvníky se nazývá Miss Prague Car Festival, o kterou se bude ucházet opět 12 dívek. Po celé trvání akce budou foceny v areálu výstavy a na elektronických hlasovacích terminálech jim budou moci návštěvníci poslat svůj hlas. Vyhlášení proběhne v neděli po 15. hodině.

Budou si návštěvníci moci některá vozidla přímo na místě vyzkoušet?
Jistě. Na venkovní ploše budou k dispozici jízdy s elektromobily, vozem s pohonem na E85 a také závodními speciály EASYDRIFT. Vedle toho vozítka Segway a pro děti jsou připraveny závody na speciálních formulových šlapadlech.

Budou součástí nějaké soutěže pro návštěvníky?
Společnost Mironet pro návštěvníky připravila soutěž o mobilní telefon, dále budou moci hlasovat a vybrat tak Miss Prague Car Festival nebo vyhrát některou z cen v kole štěstí.

Je ještě něco, co byste z programu vypíchl?
Vlastně je to výstava jako celek. Podobná akce zaměřená na tolik směrů automobilismu s bohatým doprovodným programem pro všechny věkové kategorie v Čechách nemá obdoby. Všechny exponáty jsou neobyčejné a každý si zde najde to své, co ho ze světa aut opravdu zaujme. A jedna věc ještě přeci jen stojí za vypíchnutí. Hostem výstavy je také expozice ploché dráhy, tedy motocyklového sportu. Prezentuje zde své specifické motocykly, fotografickou výstavu k 65. výročí Zlaté přilby v Pardubicích a účasten bude také samotný držitel této trofeje, pan Jiří Štancl. Ten zde bude podepisovat zajímavé publikace a se zájemci hovořit o tomto vysoce adrenalinovém sportu. I proto budeme rádi, když se o výjimečnosti výstavy přijde přesvědčit co největší množství návštěvníků.

Prozradíte nám nějakou perličku ze zákulisí?
Výstava samotná se koná v běžných denních hodinách. Komu by to bylo málo, může využít připravovanou afterparty v jednom z významných pražských klubů pro její protažení až do nočních hodin. V klubu proběhne mj. představení účastnic projektu Tuning Girl a jejich fotografování. Bližší informace obdrží každý návštěvník až při návštěvě samotné výstavy.
 
Kupte si vstupenky na Prague Car Festival online a přineste je třeba ve svém chytrém telefonu. V nabídce vstupenky pro 1 osobu za 140 Kč, nebo zvýhodněná vstupenka pro 3 osoby za 400 Kč.

Prague Car Festival – vstupenky

 

 

 

Share on FacebookShare on Twitter
Share via email Share

Diskuze je uzavřena.