Poslední říjnový týden 26. 10. bude v pražské GoJa Music Hall naposledy uvedeno představení Les Misérables-Bídníci producenta Františka Janečka, které je v repertoáru hudebního divadla již od roku 2003. Během uplynulých deseti let se toto klasické dílo evropské literatury dočkalo množství repríz a těšilo se nebývalého zájmu publika i kritiků.

Bídníci jsou jedním ze stěžejních děl francouzské literatury. Románová předloha Victora Huga se stala inspiračním zdrojem mnoha tvůrců po celém světě. Vzniklo tak obrovské množství divadelních inscenací a muzikálů. V minulém roce se Bídníci dočkali dokonce i filmového zpracování, které má rovněž muzikálovou podobu.

Muzikálové zpracování Bídníků totiž nejlépe vystihuje melodramatickou povahu díla, které propojuje silné milostné motivy a víru v sebe sama, jež dokáže překonat i ty nejhorší nástrahy života. Vyprávěcí linie sleduje životní příběh Jeana Valjeana zmítaný dobrem a zlem, jež musí na své cestě překonat. Tklivé melodie a zpěv doprovázené živým orchestrem dodávají dílu potřebnou dávku citů a emocí, které by tak mohly zůstat čtenáři ukryty mezi řádky.

Podívejte se na reportáž ze zákulisí muzikálu Bídníci

Muzikál Bídníci byl uveden ve více jak padesáti světových metropolích. V Paříži, v Londýně v Tokiu i na Broadwayi se těšil vždy velké oblibě a zájmu, který přetrval dodnes. I pražská premiéra Les Misérables-Bídnici zvedla v roce 2003 velkou vlnu nadšení. Herecké obsazení pyšnící se zavedenými muzikálovými jmény jako Marian Vojtko, Daniel Hůlka, Pavel Vítek, Monika Absolonová, Kateřina Brožová a mnoho dalších povzneslo představení na úroveň světových produkcí. Dílo bylo celkem přeloženo do 51 jazyků a nastudovalo jej 45 tisíc divadel. V 291 městech celého světa jej pak zhlédlo více jak 55 milionů diváků. A tak tento pozoruhodný příběh Jeana Valjeana ožívá na divadelních prknech každým dnem.

Proto si nenechte ujít tuto jedinečnou příležitost a vydejte se v říjnu do Goja Music Hall užít si naposledy tento výjimečný muzikál.

Share on FacebookShare on Twitter
Share via email Share

Diskuze je uzavřena.